Üretim tesislerinin belki de en kritik aşaması 3D modelleme aşamasıdır. Çünkü tüm ARGE çalışmaları, ölçüler, boyutları ve benzer tüm kritik soruların cevabı bu aşamada verilir. Ürün henüz üretilmeden üretim aşamasına geçip geçmeme kısmı tamamıyla burada karar verilir. Ürün modelleme kısmında tecrübeli olmak ve ARGE aşamasındaki kritik süreci doğru biçimde yönetmek maliyetlerin azalmasına doğrudan katkı sağlayacaktır.

3D Modelleme

3D Modelleme genellikle Autocad, Solidworks, 3ds Max benzeri programlar tarafından çizimi gerçekleştirilebilir. Kullanılan programdan ziyade programın özelliklerine hakim olmak ve sektör olarak aynı üründen yüzlerce çeşit üretmek hem 3D Ürün Modelleme aşamasındaki tasarımı kolaylaştırır hemde ARGE bölümünün yükünü azaltır. Örnekle elektronik kabin üreten bir firmaya devamlı olarak elektronik kabin üretmek ve ihtiyaçlarını belirlemek firmayı iki adım daha öne atar. Bir sonraki elektronik kabin modelleme işleminde müşteriye olması ve olmaması gereken noktalar kısmında daha net uyarılar gerçekleştirilir.

Bir fabrika düşünün ki içerisinde yer alan tüm makineler oluşturulan 3D Modelleme çizimine göre ilerlemekte.. Bu sebeple bu aşamada doğru, kaliteli ve deneyimli firmayla iletişime geçmeniz tavsiye değil, zorunluluktur.

3D Ürün Modelleme hizmet grubu için SLS Endüstriyel Solidworks programını kullanılmaktadır. 3D Modelleme hizmet grubunda da ekibimize ve projelerimize güvenmekteyiz. Ürettiğimiz projelerin kalitesini öncelikli olarak bu departmana bağlı olduğunu söyleyebiliriz..

1 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara