Elektrostatik boya işlemini gerçekleştirmek için boyanacak olan ürünün ölçüsü oldukça önem arz etmektedir. Her firmanın fırın ebatları farklıdır ve bu sebeple boyanacak olan ürünün fırına sığması gerekir. 4000 x 2200 x 2200 ebatlarında geniş fırınımız bulunmaktadır. Fırın genişliğinin büyük olması da boyanacak ürünün daha rahat ve kaliteli biçimde boyanmasına olanak sağlar.

Elektrostatik Boya Nasıl yapılır

Elektrostatik Boya, Elektrostatik Toz Boya hizmet grupları üretim sektörünün görünüm açısından oldukça önem arz eden hizmet grupları arasında yer almaktadır. Özellikle ürünler üretildikten sonra sunum için vazgeçilmezler arasında yer alır. Üretimi gerçekleşen ürün; rengiyle, boyasıyla ve benzer dış görünüşüyle nihai kullanıcının ilgisini çekmesini hedefleriz.

Metalden üretilen ürünler özel kabinlerde 200-250° sıcaklıkta pişirilerek malzemenin elektrostatik boyaya uygun hale getirilmesi sağlanır.

Sonraki aşamada ise boyanacak olan ürünün özel kimyasallar yardımıyla dış yüzey temizliği gerçekleşir. Boyanın tam manasıyla ürüne yapışması için ve yüzeydeki kirlilik gidermek için yağ alma, durulama ve kuruluma aşamalarının mutlaka özenli biçimde gerçekleşmesi gerekmektedir.

Elektrostatik Toz Boyama Nedir?

Elektrostatik Boya Nasıl Yapılır? kısmında ürünün boyandıktan sonraki aşamasını anlattık. Elektrostatik Toz Boya kimyasal solvent içermeyen boya türüdür. Boya tabancası yardımıyla partiküller metal ürün üzerine sıkılır. Bu sayede ürün boya ile kaplanmış olur. Kaplanan boyanın kalıcı olması ve göze hoş gelmesi için boya fırınlarına atılır.

Elektrostatik Toz Boyama uygulamasının en büyük avantajları arasında fazla atılan boyayı geri kazanım sistemi ile tekrar biriktirilir. Hem ürün fazla boyanarak kötü görüntü engellenir hem de boya güzel biçimde kullanılır.

Elektrostatik Boya Fiyatları hakkında bilgi almak için tarafımıza ulaşarak veya TEKLİF AL formunu kullanarak aynı gün içerisinde bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara