CNC Punch Kesim sac, metal ve benzeri ürünlerin kesiminde alternatif teknolojiler arasında yer almaktadır. CNC Lazer Kesim‘in farklı alternatifleri arasında yer alabilir. CNC Punch Kesim maliyeti düşürmek amacıyla tercih edilen bir yöntem olduğu için genellikle numune parça üzerinden Punch Kesim işlemi gerçekleştirilmektedir. Fakat bazı durumlarda 3D Modelleme ile de CNC Punch Kesim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

CNC Punch Kesim

CNC Kesim üretim sektöründe sık kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Fakat Lazer Kesim ile karşılaştırdığımız zaman kesim kalitesi konusunda farklılıklar göz edilebilir. 1-3mm sac levhaların kesiminde uygun maliyetlerle kesim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Punch kesim 3000×1275 ebat sac kesim
  • Dkp Sac işlemi= 0.5mm-4mm arası
  • Galveniz Sac İşlemi= 0.5mm-4mm arası
  • Paslanmaz Sac İşlemi= 0.5mm-3mm arası
  • Bakır Sac İşlemi= 0.5mm-4mm arası
  • Alüminyum Sac İşlemi= 0.5mm-4mm arası

Belirlenen ölçülerde CNC Punch Kesim işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Özetle CNC Punch Kesim hizmeti daha ekonomik ve sonuç olarak lazer kesime göre sürpriz sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple ürünün kesim işlemi konusunda planlama işlemini nizami şekilde gerçekleştirmenizi tavsiye etmekteyiz.

Punch Kesim Nedir?

Punch Kesim belirli ebatlar ve ürünlerde kesim  yapabilen bir yöntemdir. Bu sebeple de her ürün için CNC Kesim işlemi gerçekleşmeyebilir. CNC Kesim, CNC Lazer Kesim hizmetinin alternatifi olarak değerlendirilir. Fiyat olarak daha ekonomik rakamlara proje üretmek isteyenlerin tercihidir.

ve benzeri üretim sektörlerinde bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Punch Kesim işleminde bir diğer etken ise makine parkurunun kalitesiyle alakalıdır. Bazı kesim makineleri dakika 200 kez vuruş yaparken bazı makineler ise dakikada 1200’e kadar vuruş adeti gerçekleştirebilir.

Bu kısımda önemli etken hem makine parkurunun teknolojik olması hem de makine operatörünün deneyimli personel olması ile alakalıdır.  CNC Punch Makinesi saatlik ücretlendirme ile çalışır. Güvenilir, dürüst Des Lazer Kesim firmaları ile çalışmanızı bu sebeple tavsiye etmekteyiz.

Punch Kesim Fiyatları

Proje ön izleme olmadan Punch Kesim fiyatı sunmak sizleri yanlış yanıltabilir. Bu sebeple kesilecek ürünün ebadı ve adeti oldukça önemlidir. Makine parkurunda bulunan operatör ve makineler saat bazında çalışmaktadır. Üretim için çalışılacak tahmini mesai hesaplandıktan sonra sizlere net olarak fiyat bildirilmektedir. Aynı zamanda ürünün Punch Kesim ile kesimi mümkün değilse alternatif çözümler de üretmekteyiz.

CNC Punch Kesimde kesim yapılacak ürünün 0,5 mm ile 4 mm kalınlığı arasında olmalıdır. Talep edilirse 6 mm kadar kesim mümkündür. Fakat bu durumlarda Punch Kesim Makinesi zorlanabilir.

1 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara