CNC Abkant Büküm elde bulunan sac metali bükerek istenen şekle girmesini sağlamaktadır. İki tabaka arasına sıkıştırılan sac bükülerek istenen forma girmesi sağlanmaktadır. Altta bulunan büyük kalıp dişi kalıptır. Üstte bulunan ise erkek kalıptır. Eski yöntem ile Abkant Büküm işlemlerini caka olarak nitelendirmekteyiz.

CNC Abkant Büküm

Altta ve üstte bulunan kalıpların her ikisi de “V” şeklindedir. Gelişen teknoloji ile beraber bükülecek olan sac makine içerisinde yer alır ve programlamasıyla beraber istenilen şekle dakikalar içerisinde gelebilmektedir. Fakat her makinenin ve her sac kalınlığının harcadığı güç farklıdır. Bu sebeple tercih edilen sacın CNC Abkant Büküm makinesine uygun olması gerekir.

CNC Abkant Bükümü makine operatörü bükülecek olan malzemenin türü, kalınlığı ve uygulanacak basınç bilgilerinin CNC makinesine girdikten sonra ürünün bükülmesi simülasyon olarak gösterilir. Gerekli görüldüğü taktirde ekstra değişiklikler uygulanır ve ürün istenen forma getirilmek için gerekli ayarlar tekrar gerçekleştirilir. CNC Abkant Bükümü hata oranını en aza indirgediği için tercih edilen hizmet haline gelmektedir.

CNC Abkant Büküm Tezgahları

Güç Makine Tipi Kalınlık Uzunluk Malzeme
* 800 Ton Hidrolik Akbant Tezgahı 20 mm 6100 mm Paslanmaz
* 440 Ton Hidrolik Akbant Tezgahı 15 mm 6100 mm Paslanmaz
* 300 Ton Hidrolik Akbant Tezgahı 12 mm 4100 mm Paslanmaz
* 130 Ton Servo Büküm 3 mm 3100 mm Paslanmaz
* 130 Ton Servo Büküm 3 mm 3100 mm Paslanmaz
* 40 Ton Servo Büküm 1,5 mm 1530 mm Paslanmaz

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara